Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

Ultimate.ro - main site

Tot ce e nou legat de Ultimate Empire.

Re: Ultimate.ro - main site

Postby Xhizors » 07 Mar 2012, 18:20

o fii vechi dota dar mi se pare mult mai dinamic ca gameplay fata de hon sau lol. urasc totusi comunitatea de pe garena / gplay
Xhizors
[Never had wings...]
[Never had wings...]

Postby CRYSTYS » 07 Mar 2012, 22:11

Fiecare o sa vrea jocul lui, dar LoL in opinia mea..e cel mai bun din cele 3.DotA e prea vechi...same shit...nu prea se schimba nimic...HoN am jucat dupa DotA, inainte de LoL.E fucked up rau.Eroii sunt foarte imbalanced.
CRYSTYS
[ Inside my Head ]
[ Inside my Head ]

Postby -Base- » 08 Mar 2012, 11:49

CRYSTYS wrote:League of Legends Tournaments ! :<

+1
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby Sadiq » 09 Mar 2012, 23:18

/reroll dota2
Image
Sadiq
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Aleksandru » 10 Mar 2012, 17:34

Topic-ul se cheama sugestii pt site nu discutii generale.
Image
Aleksandru
[Global moderator]
[Global moderator]

Postby CRYSTYS » 10 Mar 2012, 23:42

Aveti sugestiile, depinde de voi ce faceti sa revina Ultimate.
CRYSTYS
[ Inside my Head ]
[ Inside my Head ]

Postby Nerfz » 12 Mar 2012, 18:28

CRYSTYS wrote:Aveti sugestiile, depinde de voi ce faceti sa revina Ultimate.

Nu se mai poate chema revenire ci eventual nou inceput i-)
Image
Nerfz
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby -Shaggz- » 12 Mar 2012, 20:43

oemge not again x_X
ZaphodLuwsPati: esti awesome.
Shaggz Andrei: stiu
-Shaggz-
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Postby PpSi » 13 Mar 2012, 14:59

Daca vreti sa reinviati toata comunitatea ultimate.ro, nu cred ca o sa reusiti doar cu un revamp la site.

In general cand te gandeai la ultimate.ro te gandeai la un server de wow + forum. Majoritatea perioadelor de glorie au venit fara sa ca ultimate sa aiba un portal de ceva - era de ajuns serverul de wow + forumul.

Parerea mea este ca ar trebui sa va indreptati atentia spre alte jocuri online. Zona wow deja e cam saturata.

+ Nu portalul va aduce utilizatori pe forum. Stirile se citesc si se inchid, foarte putin vor citi stirile si apoi isi vor face un cont pe forum ca sa le discute intr-o comunitate de care probabil nu a auzit pana in acel moment.

Daca chiar vreti un portal, de bifat sunt noile staruri din lumea gamingului, si din e-sports. gen sc2, dota 2, campionate, grupe, teamuri etc.Stiri despre jocuri precum diablo, mass effect 3 etc.

Despre server though, nu stiu ce sa spun. Trebuie deschis si un server de "ceva" mare, dar chiar nu stiu ce ar trebui sa fie acel ceva. Again, nu cred ca wow e o optiune.

O treaba ar fi sa organizati campionate de sc2. Daca ati auzit de husky, HD de pe youtube, atunci ar trebui sa stiti despre ce vorbesc. In afara sc2 ca e-sport e destul de mare. La noi in schimb nu stiu. + ca ar necesita o droaie de resurse organizarea unui asemenea eveniment, chiar daca ar fi doar pentru romani.It would be kind'of a long shot, dar cu o echipa de oameni care stiu ce fac, s-ar putea materializa. + ultimate e cat de cat cunoscut, deci nu incepeti chiar de la 0. Cea mai grea parte ar fi sa gasiti jucatori care sa nu fie din bronze league, si cativa comentatori pentru meciuri care stiu cu ce se mananca sc2 =)

Ma rog, asta e doaaar o idee. sunt sigur ca in interiorul staffului se discuta probabil si idei mai bune.
Image

We are gamers.The only thing we hate more than stagnation is change.
PpSi
[ jester ]
[ jester ]

Postby amyzz » 13 Mar 2012, 18:01

Ar fi o idee (printre altele) si sa va ocupati si de serverul de cs calumea (eventual sa mai deschideti 1-2 pt zm/dr/respawn etc) nu sa pui 2-3 admini la intamplare si il uiti in boxa cum facea prietenul nostru odinioara. Parca aveati un parteneriat cu laleagane .. trageti cu ochiu'.
Redeschideti radioul si oferiti ceva premii celor care il asculta ... (gen o juma de tricou/saptamana, un costum title pe forum/zi, un euro pe telefon :)) gasiti voi) ... ma gandesc la un cuvant cheie gen cucurigu si ala care raspunde primul pe forum/mess castiga.

Revin cand mai am idei

A... si desigur p0rn
amyzz
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

free netflix account

Postby free netflix account » 05 Apr 2018, 14:22

The Free Netflix Account streaming site is the first choice for the people who prefer to watch live streaming of TV shows, music, dramas and movies on the internet. Although has a simple hard and fast rule of having a premium Netflix Account Login for availing its online services of media streaming
free netflix account
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Previous

Return to Noutati