Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

Windows 7

Probleme / noutati Hardware.

Re: Windows 7

Postby ecstasyzzz » 18 Mar 2010, 22:09

Windows 7 merge foarte bine pe 1 GB de ram mai ales daca-l "lucrezi" cateva zile sa-si termine de fauct indexarile. Cu 2-3 tunninguri merge perfect ( pui swap de dimensiune fixa de 2xRam, chiar daca ai si peste 1 GB de ram e bun, multe aplicatii sunt construite sa-l foloseasca, indiferenta daca e de 8 MB sau 64 GB ); sa nu stergeti prefetch si alte chestii, alea au rolul de a mari performanta ( desi faptul ca ocupa mult din memorie pt unii e ca si 666 pt un preot ) si daca le stergeti indexarile incep din nou si merge infect.
Faptul ca memoria consumata e mai mare decat la win XP e un lucru bun, pentru ca daca lasi memoria libera e ca si cum ai un ferarri si nu treci de 90 Km/h; in plus lansarea unui program direct din memorie e mai rapida decat de pe disc ( incarcare in memorie si lansare ).

Pt old stuff incercati:
DosBOX
si am auit ca MS a scos o chestie interesanta http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx pentru aplicatiile vechi. Nu am testat-o de lene dar nu ama uzit vorbe rele de ea.

PS: Am rulat Vista pe un laptop cu 900 MB Ram si dupa 3 zile de forja rula mai smooth decat un XP trecut prin nLite.

PSS: Borland C++ e Obsolete...ar trebui sa treaca si astia cu liceele la chestii mai noi ca abia a aparut visual studio 2010 si borland c++ e din 1991 :))
Image
Scythee - Haters gonna hate MFS
ecstasyzzz
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby DirtyGM » 09 Dec 2010, 06:46

Windows 7 e de cacat parerea mea ( la fel ca si porcaria aia de Vista ).. dovada o am in viata de zi cu zi .. pe acelasi tip de calculator ca al meu ( see @ configuratia PC-ului vostru ) , eu rulez pe clasicul Windos XP ( original ) SP 2 si tata ruleaza pe Windows 7 .. diferenta este de la cer la pamant.. cum mi-se misca mie jocurile .. la maxium details.. si cum i se misca lui.. abea abea ii merg la medium details ! Mentionez ca singura diferenta intre calculatoarele noastre este ca el nu are 4 GB ram.. are doar 2 GB.. si nu are 9800 GTX video.. are 9800 GT simplu.. Windows 7 nici macar nu cred ca a fost conceput pentru jocuri..
DirtyGM
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Postby CRYSTYS » 09 Dec 2010, 17:43

Windows 7 are nevoie de minim 2 GB de ram... 8-|

+cerintele mai mari @games same as Vista.

7 e chiar bun...Vista a fost cel mai prost Windows din ultimii ani,din punctul meu de vedere.
CRYSTYS
[ Inside my Head ]
[ Inside my Head ]

Postby shiningfish31 » 07 Jul 2016, 10:01

How to reset forgotten Windows login 7 password? A few days ago, I had met the headache things that I had forgotten Windows 7 login password. The login screen rejected my password. I was frustrated because there was very important data on my disk and I couldn’t reinstall the OS. However, I fortunately got Windows Password Key to reset forgotten Windows password instantly yet no data loss. It is really a nice Windows administrator password recovery tool. I get it from http://www.lostwindowspassword.com
shiningfish31
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Gonmerty » 14 Jul 2017, 11:41

Such as the Windows Password recovery program ,Windows password bypass program , Windows Password unlock program are good for people to reset a new password ,
Gonmerty
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Previous

Return to Hardware