Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

Ghid Farming Gold

Nu mai pierdeti timpul si banii aiurea, urmati un ghid.

Ghid Farming Gold

Postby Amy » 30 Aug 2009, 02:34

Mai simplu de atat nici ca se poate ...

Duceti'va la Sons of Hodir si faceti toate questurile daily , dupa care mergeti la arena tournament* si faceti si acolo toate questurile daily.Daca aveti mining stati 30 min in Icecrown si cautati titanium node** si rich/saronite node*** . In 1 ora puteti face pe putin 550-600 gold .... cel putin cam asa fac eu

*La reward alegeti http://www.wowhead.com/?item=45724 ... va da +10g
**Faceti din 20 titanium ore >> 10 titanium bar si le puteti vinde cu 300-350g
*** la 2 stackuri (40 saronite ore) faceti 1 stack saronite bar si il vindeti la vendor... nu ah ! cu 25 gold)

Daca doriti sa scoateti mai mult stati in icecrown si farmati titanium node .. se vinde cu 30-35 gold 1 titanium bar

gl ;)
O Legenda Ce Domina Romania!
Amy
[license to kill]
[license to kill]

Re: Ghid Farming Gold

Postby crep » 30 Aug 2009, 02:48

haha i lol'd ...ce ? 300-350g pe 10 titanium bars ? haha, daca cineva ar incerca sa-mi vanda cu asa pret, l-as ... , prefer sami fac un char 1-80 cu mining decat sa dau atata gold:|. Legat de saronite bars... gizaz use Ah, vendor is for green items

oricum newb guide :|
Image
crep
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby vladstoick » 30 Aug 2009, 09:09

Conteaza cum sunt preturile pe server , de exemplu la mine daca prinzi titanium bar cu 37 g inseamna ca au cazut preturile mult. Iar despre saronite, nu se merita indiferent de server , gasesti un om din guilda care sa iti dea prospecting la ele.

Inca o solutie pentru a face gold : daca ai jc si pe cineva care iti da de pe gratis , faci ringuri de level 77 (2 eternal earth sau 1eternal earth/1 eternal shadow) si scoti dublu( conteaza de server )

Si cea mai cunoscuta metoda Nobles decK ( un pack complet la mine pe server e 4800)
vladstoick
[So What?Enjoy Your Life!]
[So What?Enjoy Your Life!]

Postby Aleksandru » 30 Aug 2009, 09:11

am o informatie pentru tine.
NPC-ii din Argent Tournament Grounds nu sunt spawnati pe multe servere.
asta daca ai postat pt server nostru, nu pt blizz.
Image
Aleksandru
[Global moderator]
[Global moderator]

Postby Amy » 30 Aug 2009, 11:53

crep wrote:haha i lol'd ...ce ? 300-350g pe 10 titanium bars ? haha, daca cineva ar incerca sa-mi vanda cu asa pret, l-as ... , prefer sami fac un char 1-80 cu mining decat sa dau atata gold:|. Legat de saronite bars... gizaz use Ah, vendor is for green items

oricum newb guide :|

idiot ce sa ii faci .. adica e chiftea nu ai ce sa ii ceri :|

pe wildhammer 1 stack de saronite bar la ah e in jur de 25-30 gold si la vendor si o chestie .. il vinzi cu 25 gold si gata.De ce sa mai dai gold sa pui toate stackurile la AH cand poti sa le vinzi la vendor la acelasi pret.Da mai sunt dastia care pun 1 stack de saronite bar cu 50-60 gold dar nici moartea nu le cumpara.
vladstoick wrote:Inca o solutie pentru a face gold : daca ai jc si pe cineva care iti da de pe gratis , faci ringuri de level 77 (2 eternal earth sau 1eternal earth/1 eternal shadow) si scoti dublu( conteaza de server )

Am uitat sa scriu si asta :(
O Legenda Ce Domina Romania!
Amy
[license to kill]
[license to kill]

Postby madskillz » 15 Sep 2009, 21:19

Tank wrote:In 1 ora puteti face pe putin 550-600 gold

Glumesti, nu?

Mai bine faci daily din wintergrasp si faci 8k gold in mai putin de 45 minute.

L-)
Light that shit,
Smoke that shit,
Pass that shit!
madskillz
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Aleksandru » 16 Sep 2009, 08:31

madskillz wrote:
Tank wrote:In 1 ora puteti face pe putin 550-600 gold

Glumesti, nu?

Mai bine faci daily din wintergrasp si faci 8k gold in mai putin de 45 minute.

L-)

el se referea pe blizz :)
Image
Aleksandru
[Global moderator]
[Global moderator]

Postby madskillz » 17 Sep 2009, 15:48

My bad then. Am crezut ca e ghid facut pentru serveru' asta.
Light that shit,
Smoke that shit,
Pass that shit!
madskillz
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby dacs » 06 Apr 2010, 10:38

the ultimate gold farming pentru mine suna asa:
Professions required: Mining&Jewelcrafting
Location to farm: Icecrown un zacamint infinit de titaniu
Addon: Profession bar

Pentru a face gold foarte repede mai ai nevoie de 3x Mammoth Mining Bag si un Sac de 24 de sloturi.
Minezi si arunci toate primalele ce le obtii pana iti umpli toti saci. Dupa ce ai umplut toti sacii te teleportezi intr-un oras. Dai click pe jewelcrafting, si sub fereastra de jewelcrating o sa vezi un icon al unui titanium ore. Dai click pe el si incepe sa-l prospecteze. Tot dai click pana termina de prospectat. Apoi te duci la un vendor si vinzi toate bijuteriile de calitate verde si albastra. Eu am facut peste 30k/h. Titaniumul si pietrele mov le pastrezi pentru tine sau pentru alti colegi de guild.
Daca cumva te-am convins bafta! (Inainte de update faceam cam 80k intr-o dupa amiaza farmand Koralon in voa)
Image
Image

Raven:Thrilled me,filled me with fantastic terrors never felt before(Madness).
dacs
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Return to Ghiduri