Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

Gothic

RPG | Real Time | Turn Based.

Moderator: Qex

Gothic

Postby Roby » 01 May 2008, 12:00

Cred ca macar unul din voi a jucat acest joc(seria G1, G2. G3) nu? ei bine eu sunt fan inrait :D adevarul e ca jocul e super :X . Mai ales in G3 ai libertate deplina ... poti sa faci ce vrei.
Voi ce credeti ? :-\
Image

zerolevelZ wrote:Dar asta inseamna un bind in plus si asa sunt cam full la binds, am pus pana si pe rotita.
Roby
Banned
Banned

Postby hibraa » 14 May 2008, 02:36

Wow....miau placut si mie g1 & g2 .... leam jucat in prostie :o ..ajungeam acasa de la munk ..@ Gothic :))... ,am jucat si g3...nu prea am avut rabdare si mam apukat iar de wow :) ... orikm cred ca zilele astea o sal incerk si eu :) mia placut mult de tot jocu mai ales story :) ... e suuupeer tare :) ..va recomand sa il incerkati dar incepand k g1 ...pt ca altfel nu prea intelegeti nimik :)
Privesc in trecut si vad un pusti tacut,Visand sa ajunga sus jurand sa nu se lase rapus ca Iisus,Mai tarziu sedus de pinotu' lu Bachus,Fumand si razand de prezicerile lu Nostradamus,Interpretate gresit ca un pergament biblic.
hibraa
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Re: Gothic

Postby Taanker » 19 Jun 2008, 13:30

Seamana cu The Witcher ... www.thewitcher.com
Taanker
Banned
Banned

Postby zoster » 20 Jun 2008, 21:13

Si mie mi-a placut foarte mult Gothic, iar g3 este dupa parerea mea unul din cele mai reusite jocuri.Grafica din g3 este foarte impresionanta, iar gameplay-ul si storyline-ul sunt de nota 10.
Image
"Green Day is like sex, when we're good, we're really good, when we're bad, we're still pretty damn good" - Mike Dirnt
zoster
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Postby PpSi » 23 Jul 2008, 13:30

Ahh...Gothic a fost primul joc ce mi-a placut cu adevarat,de gothic 1 am dat in revista Level (aveau un joc gratis,si din intamplare l-am instalat sa vad ce si cum).Am terminat jocu de 4 ori de fiecare data la alta factiune,oricum pe atunci toti se jucat nfs undergound numa eu eram cu gothic :P.

Gothic 2 mi l-am luat de pe net imediat ce o aparut,la fel ca si gothic 1 l-am terminat de mai multe ori(3 ori mai exact) si apoi dupa ce s-a lansat si addonu (night of the raven) l-am instalat din nou si l-am mai terminat de cateva ori :)).

Recunosc ca eram cam obsedat de joc,dar pe atunci nu aveam nici net si era primu rpg pe care am pus mana vreodata .Imi placea foarte mult ca puteam sa ma plimb pe unde voiam eu,nu ca si in shootere si alte jocuri in care trebuiai sa mergi drept in fata pe un coridor intunecat.

Gothic 3 inca nu l-am jucat ca nu am sistem destul de bun,dar asta o sa se schimbe in curand :).
Image

We are gamers.The only thing we hate more than stagnation is change.
PpSi
[ jester ]
[ jester ]

Postby The 5th Kira » 23 Jul 2008, 17:53

P3psiMax wrote:Ahh...Gothic a fost primul joc ce mi-a placut cu adevarat,de gothic 1 am dat in revista Level (aveau un joc gratis,si din intamplare l-am instalat sa vad ce si cum).Am terminat jocu de 4 ori de fiecare data la alta factiune,oricum pe atunci toti se jucat nfs undergound numa eu eram cu gothic :P.

OMG , si eu tot din LEVEL avean CD-ul dar din pacate n-am reusit sa-l termin :( oricum a fost un joc PREA marfa . Am ajuns in Underworld si vorbeam cu Magu ala Intunecat despre nush ce Bug mare la care se inchinau uni :-j , de acolo n-am mi reusit sa trec , trebuia sa vorbesc si cu un Orc Shaman parca si ala ma trimitea in Underworld sa gasesc nu stiu ce fragmente care faceau o sabie . Mi se parut destul de greu cu tot cu MARVIN on :D
The 5th Kira
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby sparkye » 23 Jul 2008, 18:11

Haha si eu din Level il aveam ( g1 ) :)) dar nu am reusi nici makr odata sa'l termin :( era un jok foar tare pe atunci cand nu prea existau jocuri cu asemenea libertate :D g3 ink nu l'am incercat dar din cate am vaz in videos / trailere / si din ce'am auzit dp la prieteni este un jok impresionant :)
Image
sparkye
[ superdumnezeu ]
[ superdumnezeu ]

Postby PpSi » 24 Jul 2008, 14:59

Nihillenium wrote: Mi se parut destul de greu cu tot cu MARVIN on :D

Yeah,si eu de la un moment dat am inceput sa folosesc marvin,dar abia pe la sfarsit,l-am folosit doar cand am intrat in labirint sa ajung la "The Sleeper"(gandacu ala:P).Chiar si asa a fost foarte greu,mai ales ca trebuia sa omori nush cati demon lords in timpu bataliei...jhesheee...eu unu apasam f8 ca disperatu(acum nu mai stiu care era de iti umplea viatza cu marvin on,f8 sau "k"..ma rog.. :(|) ).

Oricum in g1 dupa ce am putut sa intru in castel stiu ca printre primele lucruri pe care le-am facut a fost sa omor din garzile regelui sa le iau armele.L-am omorat si pe cel ce era mana dreapta a regelui (banuiesc ca stiti cum,hit&run,ii dadeam una si apoi fugeam mancand pamantu de el nu cumva sa ma plesneasca inapoi,ca din 4 lovituri eram mort...dupa ce scapam de el,ma intorceam si ii mai dadeam una,pana murea...o durat cam 30 de min sa il iau:D),un tip numit "Scar" si i-am luat sabia :X...cea mai tare sabie din joc dupa Uritzirel(sau cum se numea).
Anyway..nice times :thumbsup:

Btw:De atunci si pana acum cumpar Level lunar...am o adevarata colectie in dulap B-)
Image

We are gamers.The only thing we hate more than stagnation is change.
PpSi
[ jester ]
[ jester ]

Postby ninel » 26 Jul 2008, 19:09

Taanker wrote:Seamana cu The Witcher ... http://www.thewitcher.com

nici pe departe e total diferit gameplayul leam terminat amandoua si credema ca stiu

de seria gothic nu am ce zice ... nr.1 langa The Elder Scrolls restul sunt clisee amarate
leam terminat si eu pe fiecare in parte cu toate factiunile. Mie personal mia placut g2 fara expansion cel mai mult pt ce era classic D&D gameplay si story:P.
ret pala is pure SHkIll T.
Image
ninel
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby Matyx » 26 Jul 2008, 19:53

Am jucat g1 g2 g3 ..... g1 shi 2 mi s-au parut foarte tari ....... g3 ....mi s-a parut mediocru .... . Daca ar trebui sa aleg intre The Elder Scrolls IV : Oblivion shi Gothic 3 ....ar fi elder scrolls .... pur shi simplu g3 nu mi se pare atat de fascinant , mai ales k am bagat moduri in elder scrolls de nici nu mai seamana q originalul. PAREREA MEA !
Image
BANG BANG !
Matyx
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Asgard » 21 Aug 2008, 18:07

Gothic a fost un joc foarte complex, este un RPG nu RTS! Mi-a placut in special Gothic 1, Gothic 2 n-am apucat sa-l termin, am sa-l joc cu addon!
Incearca sa nu devii un om de succes, ci mai degraba incearca sa devii un om de valoare.Bunul simt e colectia de prejudecati dobandite pana la varsta de 18 ani.
Asgard
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby Ciprika » 18 Sep 2008, 18:26

Bai sincer mie ca si story line si game play imi place mai mult gothic
Btw:tot din level l-am luat :)
Image
Ciprika
Banned
Banned

Postby Mytza » 26 Sep 2008, 16:37

Yep.. gothic a fost cel mai bun RPG pe care eu l-am jucat vreodata, dar va pot recomanda:
-Elder scrolls:Morrowind, Oblivion o sa va placa
-Dungeon Siege.. astea sunt jocurile care se apropie de gothic in unele privinte
Pentru tine e doar un joc,
Pentru mine nu e bine deloc!
Mytza
[Me high = Mihai]
[Me high = Mihai]

Postby Mytza » 17 Jan 2009, 11:28

fac double post pt ca au trecut 4 luni de la ultimul post
am jucat Gothic 1 si 2, am fost dependent de ele cat timp ma jucam si nu m-am plictisit deloc de ele, DAR gothic 3.. este foarte plictisitor, oriunde mergi trebuie sa omori 2375938 de orci sa eliberezi orasul.. practic jocul se tot repeta la nesfarsit, faci cateva misiuni apoi tre sa eliberezi orasu. BOOOORING :yawn:
Pentru tine e doar un joc,
Pentru mine nu e bine deloc!
Mytza
[Me high = Mihai]
[Me high = Mihai]

Postby stich » 17 Jan 2009, 17:04

gothic 3 fg e super dar va recomand sa mai asteptati pana la un patch mai mare ca inca are ceva bug-uri.. eu am jucat pe prima versiune pana la jumatate si acum trebuie sa o iau de la capat deoarece ultimul patch nu imi suporta saveurile vechi
Image
stich
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Next

Return to Strategie