Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

Gothic

RPG | Real Time | Turn Based.

Moderator: Qex

Re: Gothic

Postby Mytza » 17 Jan 2009, 17:40

stich wrote:gothic 3 fg e super dar va recomand sa mai asteptati pana la un patch mai mare ca inca are ceva bug-uri.. eu am jucat pe prima versiune pana la jumatate si acum trebuie sa o iau de la capat deoarece ultimul patch nu imi suporta saveurile vechi

Stich, tu ai gatat gothic 3 simplu inainte sa joci noul expansion ? :P
Pentru tine e doar un joc,
Pentru mine nu e bine deloc!
Mytza
[Me high = Mihai]
[Me high = Mihai]

Postby diablossj3 » 10 Jun 2009, 15:00

Si eu gothic unu tot din level l-am luat :) ... cel care nu a reusit sa treaca de acolo din underworld ... aveai nevoie sa faci sabia aia ... pentru a putea distruge golemii aia ... Golemu de foc cu spell de water , celalalt cu sabia si ala de piatra cu un hammer :p ,,, ca sa ajungi apoi la Xarthas , primul mi sa parut mai reusit ca g3 ,,, dar nu ca g2 , in g1 l-am terminat ca knight , in g2 ca toate 3 (knight,mage,mercenar) si in g3 l-am terminat ca Hashishim si Rebel -> frumoasa toata seria ... i-ar cei care nu l-au jucat ... sa-l incercati ... o sa va pasioneze ... dar ce a zis mai devreme un player ... sa incepeti cu g1 ca altfel nu prea o sa intelegi mai nimic !!!

Da ... trebuie sa incep sa joc si gothic 3 : Forsaken ... nu l-am jucat inca dar am auzit ca este foarte reusit !
diablossj3
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Mytza » 24 Aug 2009, 10:21

di cate am auzit g3 fg e foarte prost optimizat.. daca ti-a mers g3 acceptabil g3 fs o sa mearga prost :(
Pentru tine e doar un joc,
Pentru mine nu e bine deloc!
Mytza
[Me high = Mihai]
[Me high = Mihai]

Postby Doin_your_mom » 12 Apr 2010, 01:11

wa deci, seria gothic o fost printre cele mai faine facute ever....

g2 >g1 ( ambele faine in ciuda graficii) si g3 mediocru spre dezamagire fata de celelalte doua ... insa ok
Doin_your_mom
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby PpSi » 23 May 2010, 11:48

am terminat gothic 3 ca fire mage.la sfarsit am ales sa nu il ajut nici pe innos,nici pe beliar...gen,artifacts of adanos,as shiny&polished as they were have been destroyed.

anywayz,daca instalati community patch 1.7.x si activati alternative balancing si cu improved AI,abia atunci jocul o sa fie cat de cat o provocare.si chiar si asa,pe la sfarsit ca fire mage,luam un orc warrior dintr-un singur fireball.doar in desert am pus tone de ancient knowledge din tablete,am terminat cu aproape 380.mana in jur de 600,viata tot pe acolo.

asta tinand cont de faptul ca cu alternative balancing on,toate spelurile/ablilitatie importante costa mult mai mult ca de obicei,jocul fiind astfel considerabil mai greu.

in fine,gothic 3 pot sa spun ca a fost mult mai slab fata de celelalte 2.faptul ca a fost lansat plin de bugs si ca aceastea au fost reparate prin "community patchuri" nu au pus jos jocul intr-o lumina buna.de asemenea se simte lipsa impartirii jocului in chaptere,faptul ca npc-ii nu reactioneaza in functie de ce factiune alegi sa ajuti etc.

fs nici nu vreau sa il incerc,din cate am auzit nu seamana deloc cu seria gothic.in fine,reviewul asta m-a convins ca nu o sa instalez nici o data fs.

gothic fans,give "risen" a try.e la fel de bun ca gothic 1/2 daca nu mai bun si are potentialul sa fure multi din jucatori seriei gothic daca jowood nu isi spala pacatele cu arcania.
Image

We are gamers.The only thing we hate more than stagnation is change.
PpSi
[ jester ]
[ jester ]

Postby whispers » 14 Jun 2010, 23:41

risen chiar merita jucat...eu l-am jucat cu mare placere si il recomand tuturor! mult peste gothic 3
Image
whispers
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Postby stich » 04 Sep 2010, 02:43

Mytza wrote:
stich wrote:gothic 3 fg e super dar va recomand sa mai asteptati pana la un patch mai mare ca inca are ceva bug-uri.. eu am jucat pe prima versiune pana la jumatate si acum trebuie sa o iau de la capat deoarece ultimul patch nu imi suporta saveurile vechi

Stich, tu ai gatat gothic 3 simplu inainte sa joci noul expansion ? :P

Am jucat toate gothicurile. NR 1 fan gothic and fable

Risen e o continuare a gothicului.. aceelasi modul alt personaj, aceeasi idee
Image
stich
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Previous

Return to Strategie