Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

UltimateHysteria Youtube Channel

Topicuri inchise / vechi / care incalca regulile forumului.

Re: UltimateHysteria Youtube Channel

Postby THEClau » 10 Jun 2011, 00:29

Bun deci cateva chestii..
1 la mana , am ramas dezamagit de filmulet... Edit SLAB da slab rau.. ti-am dat zeci de efecte iar tu nu esti in stare sa le pui calumea .. scris oribil , fara fade in fade out , fara alte efecte din program ..
2 la mana , vad ca ai comentat de mine mult si bine , dar , ai folosit efectele ce ti le-am dat eu ...
3 la mana tu tot te dai mare artist si vorbesti ca un adevarat editor dar din cate vad nu ai o treaba cu sony vegas ... no offense

Bafta
Image
Image
THEClau
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Secre7 » 10 Jun 2011, 00:32

Efectele sunt chiar de la TheClau il cunosc de o gramada da vreme stiu ce ii bate capu eu zic ca e mai bun ca tine fara suparare :) Eu ti-o zic prieteneste sper sa nu o iei ca altceva :)
Image
Image
Secre7
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby XoF » 10 Jun 2011, 02:05

OK, constructive criticism , trateaza-l ca atare:
-Text-ul...novice'ish...acelasi text il vad la 95% din videourile despre wow pe youtube. Nu afisezi niciun talent in asta.

-prin melodia Tema, nu se intelege play de la inceput pana la sfarsit, ci folosirea sonorizarii pentru a face experienta mai placuta, de exemplu, intr-un moment mai dramatic. ( vezi si tu un trailer la un film bun, vezi unde se foloseste melodia Tema, si unde se folosesc alte melodii *ca tot veni vorba..ai folosit numai 1 melodie :(*)

-Filmuletul in general nu ma atrage sub nicio forma pe server. Scenele sunt seci ( EVENTS : 3 ppl swingin' the weapons in an arena....srsly ? )

-Moving on : sec 00:21-00:26 ...whut ?...banuiesc ca este unul din efectele lui THEClau...de asemenea sugereaza tranzitia la ceva, un zoom ceva...la capatul "tunelului" respectiv sa fie ceva...(gen logo-ul de la ubisoft)aici a fost CLAR o scena in plus.

-PVP-ul...boring...ar trebui folosite clipuri foarte scurte, in care se vad multe efecte pentru ca la urma urmei acesta este un film de prezentare si partea ce tine de imagine si efecte reprezinta calitatea si eficienta muncii tale. Ce vad in filmuletul asta, vad pe ORICE server privat , un charge...2 swings , un arrow de la un hunter...1 pet pe ici pe colo...meh, trece un minut dupa ce termina omul de vazut filmuletul si nici nu isi aminteste cum se numea serverul.

Daca imi mai vine in minte ceva, voi da edit.
Ar trebui sa faca si THEClau un filmulet , avand in vedere reputatia pe care o are :)
Image
Image
XoF
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby Lightftw » 10 Jun 2011, 02:31

nus dc tot comentati mie mi se pare ca a iesit bine
Lightftw
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby THEClau » 10 Jun 2011, 09:11

Bun ... Am colaborat impreuna cu un player, DRUIDZ de pe server si am incercat sa facem un video PvP , dar , din cauza ca nu se prea fac BG-uri , am filmat un duel cu HAPPYDEATH ... Am sa il dau lui sa il posteze pe channel-ul lui de pe youtube cat de curand ... ;;)
Image
Image
THEClau
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Geesarm » 10 Jun 2011, 11:00

ma eu nu mai joc wow,si serverul e pe moarte,daca vreti sa dovediti cat de awsome sunteti faceti voi trailer ,va dau pass @ youtube channel si va ocupati de el :-?? easy .
Image
Geesarm
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Geesarm » 10 Jun 2011, 11:05

Secre7 wrote:Efectele sunt chiar de la TheClau il cunosc de o gramada da vreme stiu ce ii bate capu eu zic ca e mai bun ca tine fara suparare :) Eu ti-o zic prieteneste sper sa nu o iei ca altceva :)

DE CE NU IL FACE EL GOD DAMN IT =))) de cand va zic ca e doar gura de el,o fi bun,ok,DE CE NU SE OCUPA EL ? asta e intrebarea,ca daca stie sau daca nu stie sa faca ceva ma doare in p*la ,capich ? daca nu face nimic pentru ce se mai baga in seama.
Thanks bai bai.
Image
Geesarm
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby XoF » 10 Jun 2011, 12:59

Geesarm wrote:ma eu nu mai joc wow,si serverul e pe moarte,daca vreti sa dovediti cat de awsome sunteti faceti voi trailer ,va dau pass @ youtube channel si va ocupati de el :-?? easy .

"Scurt si la obiect ce ai de zis,ce idee,sau cu ce crezi ca poti fi util."

Majoritatea au postat din punct de vedere critic, dar tu ar trebui sa inveti din asta nu sa folosesti vechea tactica " u think ur better, u do it".

Cand spui ca faci un proiect, asteapta-te atat la feedback critic cat si pozitiv, raportul variind in functie de produsul finit. Acum, tu in schimb te oftici si ce rezolvi ?...mai bine nu te apucai de proiect decat sa spui ca tii cont de parerile celorlalti si cand le primesti sa te simti coplesit si sa renunti in felul asta.

Nimeni nu vrea sa dovedeasca cat de awesome este, pentru ca daca asta se dorea, se facea topic nou ca sa iasa in evidenta pe propria marca, nu pe spatele altuia.
Image
Image
XoF
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby zerolevel » 10 Jun 2011, 15:48

THEClau wrote:Bun ... Am colaborat impreuna cu un player, DRUIDZ de pe server si am incercat sa facem un video PvP , dar , din cauza ca nu se prea fac BG-uri , am filmat un duel cu HAPPYDEATH ... Am sa il dau lui sa il posteze pe channel-ul lui de pe youtube cat de curand ... ;;)

Vezi ca druidz daca nu ma insel are si niste vids cu un event facut de mine.
Image
Eating my wings to make me tame...
Click here to vote for us!

-ZΣƦ0ןΣVΣƖ
zerolevel
[Most Valuable Player]
[Most Valuable Player]

Postby -Base- » 10 Jun 2011, 18:15

frate gg pt 2 lucruri
1. pt initiativa
2. pt ca ai aratat exact ceea ce rep ultimate adica
la event 6 ppl
si intr-un duel , cand se filmeaza vine un taran si striga "Pu*a" , bine eu am cenzurat pe video tipu' striga mereu si nici un gm nu se ocupa :|
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby THEClau » 10 Jun 2011, 18:22

zerolevelZ wrote:
THEClau wrote:Bun ... Am colaborat impreuna cu un player, DRUIDZ de pe server si am incercat sa facem un video PvP , dar , din cauza ca nu se prea fac BG-uri , am filmat un duel cu HAPPYDEATH ... Am sa il dau lui sa il posteze pe channel-ul lui de pe youtube cat de curand ... ;;)

Vezi ca druidz daca nu ma insel are si niste vids cu un event facut de mine.

Zero stiu ca druidz are , de la event ... si el ti-a spus de mine sa le editez si sa ii dau add lui wamba ... i-am dat add dar nu imi raspunde deloc ...
Image
Image
THEClau
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Secre7 » 10 Jun 2011, 20:57

Look Here ;) Trebuie sa aveti cont pe youtube pentru al viziona :)
http://www.youtube.com/watch?v=7jWLDS2J2u0
Image
Image
Secre7
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby THEClau » 10 Jun 2011, 22:11

Nu , nu trebuie , era o problema cu copyright , dar am rezolvat :) ... Enjoy it in full HD .
Image
Image
THEClau
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby DarkBlader » 10 Jun 2011, 22:25

Nici nu se compara ;)) . Good Job pt film . :thumbsup:
DarkBlader
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]