Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

Discutii PvP/PvE

Topicuri inchise / vechi / care incalca regulile forumului.

Re: Discutii PvP/PvE

Postby fuflix » 10 Aug 2011, 22:17

oricum best pve class e mage arcane de departe urmat de hunterdine, cat despre pvp mi se pare mult mai simplu fata de pvpu din wotlk akm aproape toate clasele au o forma sau alta de dispell/purge si totul e mult mai usor asa
kinderoi: vrei sa fii femeia mea ?
Kene Kene: sigur
Kene Kene: te iubesc
fuflix
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby MCH » 10 Aug 2011, 22:32

mage arcane?
ce rotatie.eu am,iar frost depaseste cu mult damageul produs de arcane.Eu folosesc blast,barage->repetat(ca sa nu consum mana)
Image

Image
MCH
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Snapy » 10 Aug 2011, 22:37

arcane`ul se apropie mult la dps cu Paladinul retri.(ceva 15k cam asa low geared si eu cu 357 iLVL.). Eu cu 17k , Cel putin atat am dat eu maxim(fara sa am a 2 a profesie facuta[engeneering])
Image
Image
Snapy
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby fuflix » 11 Aug 2011, 16:09

mie nu imi place mageu dar mageu despre care vb e un prieten de pe sylvannas care ca arcane scoate in jur de 35-40k dps la bossi ceea ce mi se pare imba

http://eu.battle.net/wow/en/character/s ... one/simple

guilda in care e el se claseaza undeva in top20/worldwide

ps un mage frost nu va da niciodata dmg mai mare ca un arcane
kinderoi: vrei sa fii femeia mea ?
Kene Kene: sigur
Kene Kene: te iubesc
fuflix
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby CRYSTYS » 11 Aug 2011, 21:36

YO pvp players, in cata la 2v2 nu mai merge cu healer-dps...uitati-va si voi pe youtube ca e fail ;/
CRYSTYS
[ Inside my Head ]
[ Inside my Head ]

Postby zerolevel » 11 Aug 2011, 21:53

CRYSTYS wrote:YO pvp players, in cata la 2v2 nu mai merge cu healer-dps...uitati-va si voi pe youtube ca e fail ;/

not true, read this http://walterrhodes.articlealley.com/be ... 71679.html
Image
Eating my wings to make me tame...
Click here to vote for us!

-ZΣƦ0ןΣVΣƖ
zerolevel
[Most Valuable Player]
[Most Valuable Player]

Postby -Base- » 11 Aug 2011, 22:08

http://eu.battle.net/wow/en/pvp/arena/b ... ort=rating

MAJORITATEA [nu toate ] heal/dps foarte rar 2 dps
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby CRYSTYS » 11 Aug 2011, 22:42

Go play Blizz and see.Scutiti-ma cu links voastre de PRO pvp players !
CRYSTYS
[ Inside my Head ]
[ Inside my Head ]

Postby Tricksz valoare » 12 Aug 2011, 01:56

Sa vina baiatu sa faca legea in pvp pe ut :D:D:D?
Tricksz valoare
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Hinghissul » 12 Aug 2011, 02:11

cand vreodata ai facut tu legea ca sa o faci si acuma ? =))

/agree crystys: majoritatea setupurilor bazate sunt formate din 2 dps!... neavand foarte mult healing reduce ... te bazezi pe dmg si pe cc....daca vrei sa fi setup de enduring joaca heal + dps!
Hinghissul
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby Heinze » 12 Aug 2011, 02:26

adevarul e ca crystys e o eminenta in pvp, ala ii da link la ladderu EU si el ii zice go blizz ca nui adevarat =)

combourile de heal+dps la 2's nu vor disparea niciodata, una dintre clasele care a creat ce-a mai mare valva odata cu cataclysm a fost resto sham, care in prima versiune de cata era de departe cel mai bun healer in pvp, si nu cred ca ar fi tipat lumea asa mult ca l-au boostat asa mult, daca nu s-ar juca la 2's
Image
Heinze
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby zerolevel » 12 Aug 2011, 03:02

stiu ca e greu sa cititi tot ce v-am dat asa ca dau quote direct la partea care va intereseaza.

When you play with a healer in your team, your games will not end as fast as when playing a double dps combo, and with enough skill, you are most likely to defeat any double dps team
Image
Eating my wings to make me tame...
Click here to vote for us!

-ZΣƦ0ןΣVΣƖ
zerolevel
[Most Valuable Player]
[Most Valuable Player]

Postby CRYSTYS » 12 Aug 2011, 03:49

Heinze wrote:adevarul e ca crystys e o eminenta in pvp, ala ii da link la ladderu EU si el ii zice go blizz ca nui adevarat =)

combourile de heal+dps la 2's nu vor disparea niciodata, una dintre clasele care a creat ce-a mai mare valva odata cu cataclysm a fost resto sham, care in prima versiune de cata era de departe cel mai bun healer in pvp, si nu cred ca ar fi tipat lumea asa mult ca l-au boostat asa mult, daca nu s-ar juca la 2's

Can you take a cup of GTFO.cauti anturaj sau cum?;s Heinze pro player, am auzit despre tine.

Era un sfat..daca voi sunteti pro, go healers.
CRYSTYS
[ Inside my Head ]
[ Inside my Head ]

Postby Heinze » 12 Aug 2011, 04:40

nu caut anturaj, spuneam doar ca tu niciodata nu ai stiut ce e ala pvp, nu ca n-ai fi incercat, ai incercat, dar nu ti-a reusit, deci parerea ta in materie de pvp=0, dupa care am adus si argumente care demonstreaza ca ce incerci tu sa spui este total gresit, so, vezi-ti de prafuri, pl0x
Image
Heinze
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby Snapy » 12 Aug 2011, 08:35

Heinze wrote:nu caut anturaj, spuneam doar ca tu niciodata nu ai stiut ce e ala pvp, nu ca n-ai fi incercat, ai incercat, dar nu ti-a reusit, deci parerea ta in materie de pvp=0, dupa care am adus si argumente care demonstreaza ca ce incerci tu sa spui este total gresit, so, vezi-ti de prafuri, pl0x

nu ca ai fi stiut tu izannah mass dispellh mana burn, heinze imba limba h3aler pwp.
Toti va cautati arena partener si vati laudat ca ati trecut de 2000 rating si sunteti zeii zeilor. Dar n'aveti o treaba. Sa ajung acasa, si va arat ce combouri merg.
btw numai suntem pe tbc/wotlk. Srsly ce te faci cu un priest disci+rogue in cata?:(
Disci o sug3 ca e burstat din prima. Si rogue tinut in stuns&fears&roots&cyclons or fears.

Ummm ce mai era imba, pala holy druid feral. Well, asta era chiar unu op, poate doar cu o combinatie gen mage + priest disci or dunno ii bateai sau war pala holy. dar acum din moment ce faci cu 2 dps e foarte usor. Cu war ai avantaj ca ai burstu+scoate bula+ daca are si el creier si da un intervine+"fearul ala"+disarm, shadow priest mass dispel+ spam debuffs+ iti poate da o mana de ajutor sati dai heal+ are fear, mage polymorph+spellsteal+slow, warlock uber cc's, hunter multe cc'uri si un dmg voarte bun, si in final rogue cu care o sa fac 100% arene, pentrul uber burstul din cata. (si un druid FERAL e foarte op)

Nu va mai dati mari zei srsly ca naveti o treaba. Aviz amatorilor care au trecut de 2000 si se lauda prin topics.

PS majoritate sau lasat de joc si numai fac arene dintre aia care iai enumerat base :). Au facut scor si au facut altcva. (nu toti)

http://eu.battle.net/wow/en/character/alakir/Drogat/simple
Un exemplu de rogue bun, nu toate porcariile gen mercader si numai stiu cine. :)
Image
Image
Snapy
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

PreviousNext

Return to Trash