Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

2008 - O vara foarte interesanta pentru rockerii din Romania

2008 - O vara foarte interesanta pentru rockerii din Romania

Postby durebista » 21 Apr 2008, 19:26

Metallica - 23 iulie - Stadionul Cotroceni
Judas Priest 11 iulie - B’ESTFEST AFTERSHOCK
Iron Maiden - 4 august - Stadionul Cotroceni
Korpiklaani - 24 Mai 2008 - la Rock N Iasi

Surse: Metalhead, Metalfan, B`ESTFEST

Se mai aude si Bon Jovi la noi dar nu stiu cand si unde in Romania
Image
Image
Picture by: Vampire-L0ver, Edited by: RedDressModel: Me
durebista
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby The 5th Kira » 21 Apr 2008, 19:44

sar putea sa vin de 4 august :) ... am vorbit cu ai mei si au zis ca nui nici o problema , sper sa am timp si sa nu intervina ceva
thx de infos burebista :)
The 5th Kira
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby Oblivion » 21 Apr 2008, 20:33

Si pt dnb-isti si punkeri :) ...

Suburbia revine in fortaaaa !!!11
Бессарабия, румынская земля !!

Image

Image
Oblivion
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Re: 2008 - O vara foarte interesanta pentru rockerii din Romania

Postby durebista » 06 Jul 2008, 21:29

Necromancy time :D

Metalhead wrote: ANTI-FLAG si EKTOMORF la Rock La Mures

Data: 08 August 2008
Ora: -
Locatia: Periam

Desi in ultimi ani festivalurile Open-Air s-au inmultit in Romania, Rock la Mures ramane evenimentul-pioner al genului fiind primul open-air de avergura din tară cu participari internationale de marca.

Ediţiile anterioare ale Festivalului Rock la Mureş au găzduit şi încantat peste 19.000 oameni din România, Ungaria, Serbia şi Germania, iar în acest an sunt aşteptaţi peste 7.000 de participanţi.

Festivalul se adresează iubitorilor de muzică bună cu vârsta cuprinsă între 18 şi 45 ani. Genurile muzicale abordate sunt diverse: rock, drum n´base, hip-hop, reggae, gothic rock, punk, breakbeat. Acesta va avea loc intre 8 si 9 august 2008.

La ediţia a VII-a Festivalului Rock la Mureş au confirmat participarea :

- Anti-Flag (USA)
- Iris (RO)
- Ektomorph (HU)
- N.O.H.A. (D, USA, CZ, ES)
- Åžuie Paparude (RO)
- Luna Amară (RO)

Preţ bilete:

- 45 lei - bilet 1 zi (la faţa locului)
- 35 lei – bilet 1 zi (online)
- 55 lei - abonament 2 zile (la faţa locului)
- 45 lei – abonament 2 zile (online)

Cu o experienţă acumulată la cele şase ediţii anterioare, intenţiile organizatorului, HG TEAM este de a atrage şi influenţa prezenţa la Festival a unui public cât mai divers, a unor artişti celebri dintr-o paletă cât mai mare de genuri muzicale. Periam Port se va transforma timp de două zile, într-o corolă explozivă guvernată de acordurile muzicale ale festivalului Rock la Mureş!

Metalhead wrote:
ROCKIN' TRANSILVANIA Festival - Sibiu

Data: 12 Iulie 2008
Ora: -
Locatia: Stadionul Municipal Sibiu

Doro si Benedictum au confirmat pe paginile de MySpace participarea la festivalul ROCKIN' TRANSILVANIA, care va avea loc pe 12 si 13 iulie la Sibiu.

Doro va canta pe scena festivalului ROCKIN' TRANSILVANIA duminica, 13 iulie 2008. Din programul aceleasi zile fac parte Axxis si headlinerii Helloween!

Benedictum va urca pe scena festivalului sambata, 12 iulie 2008, inainte de Testament si headlinerii zilei, Kreator!

Pe scena festivalului vor urca şi formaţii româneşti de gen: BETRAYER, ALTAR, THUNDERSTORM, L.O.S.T, ABIGAIL, EyeSEEred.

Biletele mult asteptate pentru prima editie a festivalului ROCKIN' TRANSILVANIA s-au pus in vanzare online pe www.bilete.ro, urmand ca in cursul acestei saptamani sa fie puse in vanzare si pe www.ticketpoint.ro, precum si in reteaua magazinelor Diverta.

Biletele pe o zi costa 75 de lei, iar abonamentele pe 2 zile costa 110 lei.

Un alt aspect interesant va fi organizarea unui atractiv concurs MEET& GREET, in urma caruia se vor selectiona cate 10 (zece) castigatori pentru fiecare dintre formatiile confirmate pana acum! Acesti castigatori se vor intalni la festival fata in fata cu artistii favoriti, vor putea solicita autografe si se vor putea fotografia alaturi de idolii lor!

Revenim in curand cu noi confirmari si cu informatii referitoare la biletele pentru festival, precum si la concursul MEET & GREET!

ROCKIN' TRANSILVANIA este un eveniment organizat de Casa de Cultura a Municipiului Sibiu, cu sprijinul Consiliului Local Sibiu si al Primariei Sibiu.

Si multe altele
Image
Image
durebista
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby Oblivion » 07 Jul 2008, 16:18

Trebuie neaparat sa ajung la Mures .... ffs Anti-flag :X

Image

Image
Oblivion
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Postby durebista » 08 Jul 2008, 09:37

Oblivion wrote:Trebuie neaparat sa ajung la Mures .... ffs Anti-flag :X

Dap dar prevad multi copicasi care se cred punkeri/rockeri si te loveste o scarba crunta de romani.
Image
Image
durebista
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby Oblivion » 08 Jul 2008, 09:48

durebista wrote:

Dap dar prevad multi copicasi care se cred punkeri/rockeri si te loveste o scarba crunta de romani.

Iti bagi ceva in ei . Punkeri adevarati se vad de la o posta , imitatiile de la mai multa distanta .

+ ca poate isi iau si bataie wannabe's .... Ca se face un pogo major si astia saracii nu stiu ce e aia :( ... Anyway o sa fie funny :D

Image

Image
Oblivion
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Postby durebista » 08 Jul 2008, 10:00

Oblivion wrote:
durebista wrote:

Iti bagi ceva in ei . Punkeri adevarati se vad de la o posta , imitatiile de la mai multa distanta .

+ ca poate isi iau si bataie wannabe's .... Ca se face un pogo major si astia saracii nu stiu ce e aia :( ... Anyway o sa fie funny :D

Asta e problema ca wannabe's cica fac pogo dar ce fac eu nu se numeste pogo si cand vezi un fenomen ca face pe cretinul si se da mare smecher se duce dracu concertul ca tu ca om mergi sa, savurezi concertul si sa te simpti bine (am experienta cu ignoratul oamenilor dar cand iti vine unu in fata si te opreste dl savurarea concertului kill him)

Anyway eu sper sa nu fiu dezamagit la concertul de vineri (Judas Priest :band: rock)
Image
Image
durebista
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Return to Evenimente