Guys, din pacate ramanem fara hosting moca la forum :( As dori sa tinem forumul in picioare, eventual sa-l "resuscitam". Rog sa donati 1 euro, sau cat puteti, sa ne luam hosting.

Alte metode de a ajuta: cand cumparati ceva de pe EMAG, dati click pe orice produs de aici.. E echivalentul unei mici donatii.
Also, la PcGarage.ro aplicati codul "3L6L3REE" in cos (1% reducere). pentru alte magazine, click pe LOGO de aici: elefant.ro, CEL.ro, evoMAG.ro , QuickMobile.ro sau cautati magazinul aici. Thanks!

Linkin Park

Discutii despre melodii, videoclipuri, etc.

Re: Linkin Park

Postby sparkye » 11 Jul 2008, 22:02

No offense pt nimeni dar Oblivion are dreptate ;) LP nu este o trupa rock si daca ascultzi 10 mel ale lor itzi pot da seama :) anyway In The End imi place cel mai mult :) dar si cele din ultimul album :X

Ciao ! :)>-
Image
sparkye
[ superdumnezeu ]
[ superdumnezeu ]

Postby alexoipwner » 11 Jul 2008, 23:46

doh normal k linkin park e rock alternativ :) cel putzin albumele vechi meteora hybrid theory iar songu kre rupe tot e Linkin Park - Faint :x
Qm adik sa itzi dai seama k nu e rock alternativ dak ascultzi?Vocea lui Chester ce-tzi zice?Chitarile electrice tobele si tot instrumentalul ce e?Statzie pioneer de dj-ing?
Image
Image
Pwnerz here.
Veritas 4ever!
alexoipwner
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Tazy » 12 Jul 2008, 00:33

ba voi sunteti buti sa va prefaceti? /:) va dati mari cunascatori de muzika ... care stiti mai bn ca expertii...ce plm... cum sa zici ca Linkin Park nu e trupa rock /:) oke vad ca suferiti de mari stiutori de muzika ... ca ne sunteti experti ce sa zik ...

1.Linkin Park is an American rock band from Agoura Hills, California
2.Uite dovada...Linkin e formatie de rock dar cu multe combinatii :
Both Hybrid Theory and Meteora intertwined the nu metal and rap rock sound with influences and elements from hip-hop, alternative rock, and electronica, utilizing programming and synthesizers.

Intradevar ca ei combina mai multe genuri de muzika... dar originea lor este de rock
Image
Tazy
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Postby Oblivion » 12 Jul 2008, 21:03

Tazy wrote:ba voi sunteti buti sa va prefaceti? /:) va dati mari cunascatori de muzika ... care stiti mai bn ca expertii...ce plm... cum sa zici ca Linkin Park nu e trupa rock /:) oke vad ca suferiti de mari stiutori de muzika ... ca ne sunteti experti ce sa zik ...

1.Linkin Park is an American rock band from Agoura Hills, California
2.Uite dovada...Linkin e formatie de rock dar cu multe combinatii :
Both Hybrid Theory and Meteora intertwined the nu metal and rap rock sound with influences and elements from hip-hop, alternative rock, and electronica, utilizing programming and synthesizers.

Intradevar ca ei combina mai multe genuri de muzika... dar originea lor este de rock

/facepalm .. Ok god . Cum zici tu , ai invatat sa folosesti wikipedia amagad ! .

Anyway ... Chiar tu ti-ai dat singur in cap cand ai spus ca , combina mai multe genuri de muzica . Asta ce inseamna ? Inseamna ca nu sunt alternative rock band , ci WTFLOL band . Dupa cum am mai spus , ti-am dat niste exemple mai sus de niste formatii care canta numai si numai alternative . Incearca sa asculti un album de la RHCP sa vezi ce spun , dupa sa zici ca noi nu stim ce e aia rocku and shit .

Kk friend ?
Бессарабия, румынская земля !!

Image

Image
Oblivion
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Postby Tazy » 12 Jul 2008, 22:32

urm data cand vin la tn ai o un facepalm de la mn ;;)
eu nu am zis ca e o trupa de rock alternativ! am zis ca e o trupa de rock! dintre care au abordat mai multe stiluri ... dintre care si rock alternativ :) chestia cu wikipedia a fost luata rpd doar sa va demonstrez originile lor ...

k mate?
Image
Tazy
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Postby Oblivion » 13 Jul 2008, 08:25

Tazy wrote:.Defapt ei canta ROCK ALTERNATIV... sa se inteleaga...

PS:Linkin canta Rock alternativ... nu va mai contraziceti aiurea ... fara sa va interesati sau makar sa fi auzit de aceasta trupa ;)

Ce ziceai ? Acum te bagi singur la fund ?

Image

Image
Oblivion
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Postby alexoipwner » 13 Jul 2008, 12:10

doh rock combinat q alte genuri = rock alternativ ba va duce ma capu' si pe voi ? /:)
Image
Image
Pwnerz here.
Veritas 4ever!
alexoipwner
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Oblivion » 13 Jul 2008, 13:31

alexoipwner wrote:doh rock combinat q alte genuri = rock alternativ ba va duce ma capu' si pe voi ? /:)

Daca zici tu te cred , sa stii :) .

Rock Alternativ este un sub-gen al punkului din anii 70 ( The Sex Pistols etc ) . Se canta numai genuri de rock / punk / ska / indie in alternativ , nu se baga rap sau mix de dj cum e in Linking Park .... Ffs daca va mai dati cu parerea puteti sa va uitati si voi pe un site specializat sa vedeti ce prostii scrieti ...

Image

Image
Oblivion
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Postby Numb » 06 Aug 2008, 13:08

Damn...Numa' vin in Romania #-o #-o #-o #-o #-o :(( ..las pana imbatranesc ajung eu la ei.. :)

Listen to V7.0 Underground..sa vedeti cat de mult si-au schimbat vocile...dar tot ii iubesc \:D/
Image
Numb
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby GaNgsTa » 07 Sep 2008, 14:31

Canta mijto Linkin Park , imi plac melodiile lor.Tot Nihillenium si cativa din anturajul lui m-au spurcat la LP :)) :))
Image
GaNgsTa
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby Ozeneu » 07 Sep 2008, 22:07

imi place Linkin Park,dar si eu sunt ca CRYSTYS,ascult orice in afara de manele :)
Image
Ozeneu
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby -Chaz- » 29 Sep 2008, 11:51

lol dudes LP canta rock alternativ in combinatii nu este acel rock pur ci ceva si mai bun :D, ascult de aprox 5 ani, sunt "nr. ONE fan" :)) anu viitor se asteapta un nou album care se zice ca revin la noul stil, si la vara in 09 asteptam in concert in romania :x

app... eu lam bagat pe Gangsta in LP, si in probleme cu vecinii :))
Image
-Chaz-
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby CRYSTYS » 03 Feb 2009, 20:41

N-au mai venit i romania...no problem...mi-a placut "Road To Revolution"

And btw: Youtube le-a scos video-urile pt ca Warner Bros nu se inteleg la verzisori cu YouTube ! X( X( (video-urile originale)

Enjoy one of my fav live acts

http://www.youtube.com/watch?v=im0CC122xW8
CRYSTYS
[ Inside my Head ]
[ Inside my Head ]

Postby Nezo » 01 Jun 2009, 14:31

labe triste de la meteora in coace ...
Nezo
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby almostinsane » 18 Jun 2009, 11:27

mda..oarecum..au incercat ceva nou si din una in alta au devenit mult prea comerciali:( am fost mare fan al lor...dar din 2004 tot scad in opinia mea...au mai ramas concertele de ei.. respect mike shinoda(fort minor a rupt gura targului)

se pare ca nici noul material nu va fi extraordinar(parerea mea:D)..inca astept un concert prin romania sau in apropiere

cat despre stil..canta rock alternativ...nu-metalul suna altfel..check out rage against the machine/korn iar amandoua stilurile fac parte din marea familie a rockului..pace
almostinsane
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

PreviousNext

Return to Muzica